Stanislav Kadečka se stal „Právníkem roku“ v kategorii správní právo

Titul „Právník roku“ v oboru správní právo letos získal JUDr. Stanislav Kadečka, Ph.D., partner a advokát KVB advokátní kanceláře s.r.o. se sídlem v Pardubicích. Zařadil se tak po bok všem předchozím laureátům této ceny počínaje Michalem Mazancem, Josefem Baxou a prof. Dušanem Hendrychem a konče Josefem Vedralem a prof. Petrem Průchou.

JUDr. Stanislav Kadečka, Ph.D., s cenou, skleněnou plastikou sv. Yva Zdroj: epravo.cz

JUDr. Stanislav Kadečka, Ph.D., s cenou, skleněnou plastikou sv. Yva
Zdroj: epravo.cz

V pátek 29. 1. 2016 ve večerních hodinách se v Laser Show Hall brněnského Bobycentra sešli nejlepší čeští představitelé právnických profesí, aby se zúčastnili vyhlášení 11. ročníku soutěže Právník roku pořádaném letos pod záštitou předsedy vlády a ministra spravedlnosti. Do Právnické síně slávy byl uveden JUDr. Gerhardt Bubník LL.M. V kategorii správní právo byl oceněn JUDr. Stanislav Kadečka, Ph.D., který se tomuto odvětví intenzivně ve své praxi věnuje již více než 15 let. Souběžně přitom problematiku správního práva a veřejné správy po celou uvedenou dobu přednáší především na Právnické fakultě Masarykovy univerzity (kde v letech 2010–2014 působil i jako vedoucí příslušné katedry).

Podle vyjádření druhého společníka KVB advokátní kanceláře, s.r.o., JUDr. Lukáše Váni, Ph.D., je JUDr. Stanislav Kadečka, Ph.D., skutečným odborníkem ve zmiňovaném oboru, který se zároveň podílí na výchově nové právnické generace, a to nejen studentů a doktorandů, ale i advokátních koncipientů.

Podle předsedy Svazu měst a obcí ČR a starosty Kyjova Mgr. Františka Lukla, MPA, je JUDr. Stanislav Kadečka, Ph.D., velkým profesionálem. „Jedinečnost tohoto právníka přitom spočívá zejména v tom, jak se v jeho osobě spojuje praktická advokacie s bohatou akademickou činností (s nepochybným mezinárodním přesahem), stejně jako hájení práv a oprávněných zájmů individuálních klientů se službou veřejnému zájmu (jak je známo, dr. Kadečka je nejen partnerem rozvíjející se advokátní kanceláře zaměřené na komunální klientelu a správní právo, ale též např. členem Legislativní rady vlády ČR, několika rozkladových komisí, atd.).“

Komentáře nejsou povoleny.