• Dva roky působení na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
  • Metodik a poradce v oblasti veřejných zakázek.
  • Akademický pracovník Mendelovy univerzity.
  • Autor čtyř monografií v odvětví veřejných zakázek.

Radek Jurčík je advokátem, který se ve své praxi zaměřuje především na expertní činnost v oblasti veřejných zakázek a PPP projektů, včetně problematiky čerpání dotací a porušení rozpočtové kázně.

Dva roky působil na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže na odboru dohledu nad zadáváním veřejných zakázek, nejprve jako pracovník podílející se na rozhodování I. instance, poté jako tajemník rozkladové komise. Sedm let působil v oblasti justice, z toho pět let jako asistent soudce Ústavního soudu. Od roku 1998 se věnuje metodické a poradenské činnosti v oblasti veřejných zakázek.

Působil jako externí lektor Ministerstva pro místní rozvoj k zákonu č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, a k zákonu č. 139/2006 Sb., koncesní zákon, a je akreditovaným lektorem Ministerstva vnitra pro školení „Veřejné zakázky a jejich zadávání“.

V současné době působí jako akademický pracovník Mendelovy univerzity v Brně, kde přednáší problematiku zadávání veřejných zakázek a finanční a správní právo a je garantem oboru Veřejná správa pro bakalářské a magisterské studium. Je autorem čtyř monografií v oblasti veřejných zakázek ke všem dosavadním zákonům o veřejných zakázkách platným v České republice a řady dalších publikací. Z nejnovějších jmenujme např. „Zákon o veřejných zakázkách: komentář, 4. vydání. Praha: C. H. Beck, 2015“.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti