• Člen několika rozkladových komisí.
  • Zkušenosti na pozici vedoucího právníka MVČR, odboru dozoru a kontroly.
  • Lektor tématu hospodaření s majetkem obcí.
  • Spoluautor velkého komentáře k zákonu o svobodném přístupu k informacím.

Lukáš Rothanzl je advokátem a členem pracovní komise (pro veřejné právo I – komise pro správní právo č. 1) Legislativní rady vlády ČR, členem zvláštní rozkladové komise Ministerstva průmyslu a obchodu k zákonu č. 106/1999 Sb.,  zvláštní rozkladové komise při odboru 12 Ministerstva financí a zvláštní rozkladové komise Ministerstva financí k zákonu č. 106/1999 Sb.

Ve své advokátní praxi se zaměřuje zejména na poskytování právních služeb územním samosprávným celkům, resp. veřejnému sektoru jako takovému; v minulosti působil jako právník Ministerstva vnitra, odboru dozoru a kontroly veřejné správy (a to mj. jako vedoucí oddělení kontroly), kde se věnoval metodické a aplikační činnosti spojené především se zákony o územních samosprávných celcích a zákonem o svobodném přístupu k informacím.

Lukáš Rothanzl má dlouhodobé zkušenosti s právním servisem obcím; po svém působení na Ministerstvu vnitra se podílel mj. na realizaci projektu právního poradenství financovaného z evropských strukturálních fondů a Svazem měst a obcí ČR.

Dlouhodobě přednáší problematiku hospodaření s majetkem obcí, ochrany osobních údajů a zákona o svobodném přístupu k informacím. Mimo jiné publikační činnosti je spoluautorem publikace „Zákon o svobodném přístupu k informacím: komentář, 1. vydání. Praha: C. H. Beck, 2016“.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti