• Poskytuje právní poradenství územním samosprávným celkům ve všech oblastech práva spjatých s jejich fungováním
  • Zaměřuje se zejména na problematiku pozemních komunikací, vyvlastňování, územního plánování a stavebního řádu 

Petr Malíšek je absolventem magisterského oboru právo a právní věda na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Již během svého studia působil několik let na odboru veřejných zakázek Rektorátu Masarykovy univerzity a rovněž v brněnské advokátní kanceláři zaměřující se na právo korporátní a závazkové. Současně pak také při studiu získal cenné zkušenosti na právnických letních školách v Ázerbájdžánu, kde se zaměřoval na obchodní právo a právo obchodních korporací, a v Gruzii, kde se věnoval právu duševního vlastnictví.


V rámci své koncipientské a advokátní praxe v KVB advokátní kanceláři poskytuje právní poradenství územním samosprávným celkům ve všech oblastech práva spjatých s jejich fungováním. Mezi stěžejní oblasti, na které se zaměřuje, patří zejména vyvlastňování a vyvlastňovací řízení, ale taktéž právo pozemních komunikací, územní plánování a stavební řád, školské právo a pracovní právo se zaměřením na úředníky územních samosprávných celků. 


Petr Malíšek je autorem desítek odborných či populárně naučných článků, v nichž se věnuje zejména již zmiňovaným oblastem práva, ale pak také některým aspektům zákona o svobodném přístupu k informacím, zákoníku práce, občanského zákoníku a obecního či krajského zřízení. 

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti