• člen Pracovní komise Legislativní rady vlády pro hodnocení dopadů regulace (RIA)
  • klientům KVB advokátní kanceláře poskytuje právní služby zejména v oblasti zákona o obcích a závazkového práva

Zdeněk Mandík je absolventem magisterského oboru Právo a právní věda na Právnické fakultě Karlovy univerzity v Praze. Po jeho absolvování působil jako právník na Ministerstvu obrany. Následujících pět let působil na Svazu měst a obcí České republiky, z toho převážnou část jako ředitel legislativní a právní sekce, kde se věnoval zejména závazkovému právu a právu územních samospráv, jako člen expertní skupiny Ministerstva pro místní rozvoj se též podílel na přípravě zákona o zadávání veřejných zakázek. Dále pracoval jako vedoucí oddělení výkonu územní veřejné správy odboru veřejné správy, dozoru a kontroly Ministerstva vnitra, kde se mimo jiné věnoval poskytování metodické pomoci obcím. Od roku 2019 působí v KVB advokátní kanceláři, od roku 2023 jako advokát.

Ve své praxi se zaměřuje zejména na poskytování právních služeb územním samosprávným celkům, resp. veřejnému sektoru jako takovému. Vedle toho se v rámci kanceláře věnuje rozvoji Poradny pro obce a uplatnění informačních technologií při poskytování právních služeb obecně.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti