Pro subjekty, které měly zřízen účet u společnosti Sberbank CZ, a.s. (nyní Sberbank CZ, a.s. v likvidaci) je podstatnou informací, že dne 26. 8. 2022 byl zjištěn úpadek této společnosti a prohlášen konkurs na její majetek. Současně se však jedná o bankovní instituci, vůči níž insolvenční zákon upravuje zvláštní postup při přihlašování pohledávek do insolvenčního řízení. Pohledávky věřitelů vyplývající z účetnictví společnosti se totiž pokládají za přihlášené ke dni prohlášení konkursu.  

Doporučujeme tedy prověřit v rámci jmenného seznamu věřitelů vyplývajících z účetnictví společnosti dostupného na odkazu: https://isir.justice.cz/isir/ueu/evidence_upadcu_detail.do?id=E45E37BF17DBE631E05333F21FAC736E /záložka „Oddíl A – Řízení do úpadku“, číslo 56, dokument otevřete v poli „plný text (3305 kB)/, zda je v seznamu uveden i název vaší obce, školy či jiné osoby. Pokud ano, není nutné přihlášku do insolvenčního řízení přihlásit. Věřitelé uvedení v seznamu by pak od insolvenční správkyně měli obdržet oznámení o skutečnosti, že byl na majetek společnosti prohlášen konkurs, s uvedením informací ohledně jejich pohledávky a s poučením ohledně dalších kroků, které je třeba ze strany věřitele učinit, jestliže by nesouhlasil s výší nebo charakterem pohledávky v oznámení uvedeným.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti